Першого березня, у неділю на Буковину знову завітав Мерцішор, провісник початку весни. Традиція святкувати Мерцішор − це наше національне свято яке прийшло з Румунії та Молдови.
Що, власне, символізує собою Мерцішор? За народними переказами, в перший день весни на лісову галявину вийшла красуня Весна і побачила, як з-під снігу, крізь терник, пробивається підсніжник. І вона вирішила допомогти квітці пробитися крізь колючки. Це побачила Зима і розлютилася на Весну, прикликавши сильний вітер, який мав знищити підсніжник. Слабка квітка поникла під сильним вітром. Весна вирішила його прикрити, але вколола руку до терника, з її пальця пішла кров, і квітка ожила. Так Весна перемогла Зиму. Колір мерцішора – червоно-білий – символізує червону кров на білому снігу. І хоча це лише легенда, у житті і справді добро перемагає зло, а після зими завжди приходить весна.
Основним атрибутом свята є так звані мерцішорчики − спеціальні бутоньєрки, які поєднують у собі червоний і білий кольори і символізують чистоту першої весняної квітки та червону кров її захисників. Мерцішорчики виготовляють своїми руками і від щирого серця дарують один одному. Носять їх біля серця з лівого боку з першого березня до кінця місяця.
У Румунії і Молдові мерцішорчики носять весь березень, а 31-го їх розвішують на квітучих фруктових деревах. Розповідають, що в одному румунському поселенні мерцішорчики носять до прильоту лелек, а потім їх підкидають у небо – аби щастя було крилатим.
В понеділок 2 березня з самого ранку у дітей був піднесенний настрій у звязку із пробудженням весни. На занятті діти дізнались легенду Мерцішора та послухали пісні про довгоочікувану весну, відгадували загадки, а також дізнались які кольори використовуються для виготовлення мерцішора, які вони бувають (перегляд на комп̓ютері). У кожного за традицією біля серця був свій мерцішор який давав їм ще більш піднесенного настрою та приводів для розмов на тему «Який у тебе, а який у мене мерцішор». Після перегляду легенди Мерцішор діти самі зробили мерцішор, але не з ниток як за традицією, а із кольорового паперу та картону.
|